6. õpiränne

Teema: Motivation and Personal Development & Outdoor Activities and Creativity Workshop
Aeg: 29.02-04.03.2022
Koht: Puerto de la Cruz, Hispaania
Osalejad: Kadri Truup, Maret Tamm, Keneli Keerme, Liina Teesalu, Janeli Auksmaa

Koolituse korraldajaks oli organisatsioon Fu International Academy Tenerife, koolitajaks oli Olga Keliy. Koolitus toimus Puerto de la Cruzis Tenerife FU rahvusvahelises akadeemias. Kursusel osales kokku kaheksa inimest. Lisaks meile osales üks inimene Rootsist, kes oli põhikooli õpetaja ja nende kooli Erasmuse koordinaator. Veel osales õpetaja Austriast, kes oli inglise keele ja geograafia aineõpetaja ning koolipsühholoog Slovakkiast. Koolitusel keskenduti isiklikule arengule ja motivatsioonile nii professionaalses kui eraelus. Koolituspäevad olid intensiivsed ja huvitavad.

Kursusel saime teadmisi motivatsiooni olemuse kohta ning harjutasime erinevaid enese ja teiste motiveerimise tehnikaid (eesmärgimistamine, ajaplaneerimine, positiivne mõtlemine, enesekindluse ja -teadlikkuse tõstmine, mindfulness-i ehk teadveloleku praktiseerimine, eesmärkide visualiseerimine).

Klassiruumis saadud teoreetilisi teadmisi täiendasid praktilised ülesanded looduses:

1. päeval tutvusime omavahel ning esindasime oma kooli PowerPoint ettekandega. Kõik osalejad said rääkida oma ootustest koolitusele. Teoreetilises osas pandi rõhku kahele motivatsiooni kategooriale (nii sisemisele kui ka välimisele) ning sellele, mis meid motiveerib. Pikemalt tegelesime enesemotivatsiooniga ning õppisime viise, kuidas seda tõsta. Teostasime SWOT-analüüsi.
 

Teisel päeval keskendusime peamiselt erinevatele motivatsiooni teooriatele (Maslow vajaduste hierarhiale, ERG teooriale ning X- ja Y-teooriale). Enim kõnetas meid X- ja Y-teooria, mis oli uus ja huvitav. Selle teooria järgi on Y-tüüpi inimesed sisemiselt motiveeritud, aga X-tüüpi vajavad välimist motivatsiooni. Lisaks praktiseerisime mindfulness-i ja vaatasime süvitsi endasse.
 

Õppisime, kuidas püstitada efektiivsemalt eesmärke. Selleks rakendasime SMART-meetodit. Tegelesime põhjalikumalt ajaplaneerimise teemaga (kuidas järjestada kohustusi tähtsuse kui ka mahukuse aspektist lähtudes). Kõige kasulikum on alustada ülesannetest, mis nõuavad vähe pingutust, kuid omavad suurt mõju (easy wins). Kõige vähem olulisemad on ülesanded, mille sooritamine nõuab palju pingutust, kuid mis omavad väga vähe mõju (thanksless tasks). Igal juhul tuleks vältida rööprähklemist (multitasking) ja ülesannete edasilükkamist (procrastination). Õppisime ütlema “ei” ja seadma piire.


Viimasel päeval toimus pilates ja piknik rannas. Õppisime ka eneseregulatsiooni tehnikaid (nt hingamine). Harjutasime teadlikku jalutamist (märkama erinevaid detaile enda ümber) ja olema hetkes. Lõpetuseks jagati meile diplomid ning igaüks sai võimaluse reflekteerida koolituspäevi.

Kokkuleppe järgi rakendame kursusel õpitut kuu aja jooksul kodus. Seejärel teeme kodutöö, mille saadame oma kursusejuhendajale. Kodutöö on nii-öelda endasse vaatav. Selleks peame kirjutama üles faktorid, mis teevad meid õnnelikuks ja uhkeks ning mis omavad meie jaoks kõige suuremaid väärtusi ja vajadusi. See, kas mõtleme seda ülesannet tehes laiemalt enda elule või kitsamalt näiteks tööle, on meie endi otsustada. Ülesanne aitab meil koondada mõtteid enda senise arengu kohta ja toetab edaspidist enesearengut ja motivatsiooni.

Koolituse tulemusel õppisime end paremini tundma. Saime teadlikumaks oma vajadustest ja väärtustest, tugevustest ja nõrkustest. Seda toetas SWOT-analüüsi sooritamine. Parenes meie emotsionaalne intelligentsus.

Lisaks arendasime suhtlemise oskusi võõrkeeles, mida toetasid erinevat tüüpi grupitööd (nt kaaslase intervjueerimine, ajurünnak, probleemülesannete lahendamine).

Arvame, et omandatud teadmisi ja tehnikaid saame edaspidi rakendada oma töös nii kolleegide, õpilaste kui ka lastevanematega suheldes. Saadud teadmised aitavad meil luua usaldusväärsemaid suhteid, planeerida efektiivsemalt oma aega ja töötada ennastsäästvamalt.

Vabaajategevused
Õhtuti pärast koolitust avastasime Tenerifet. Külastasime loomaparki, botaanikaaeda, liivaranda, Mascat, Garachicot ja vanimat draakonipuud El Dragot. Jalutasime La Laguna vanalinnas ja käisime vulkaan El Teide jalamil.
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar